19 mar 2017

Proste sposoby na płaski brzuch

Idealnie płaski brzuch to marzenie niemal każdej kobiety. Niestety, tylko bardzo młode dziewczyny mogą się nim pochwalić nawet pomimo tego, że nie kosztuje on ich żadnego wysiłku. Jeśli zatem chcemy zachować go na długo, powinnyśmy zadbać o mięśnie brzucha. Nie musi być to wcale trudne zadanie zwłaszcza, że z pomocą przychodzi nam kilka prostych, a jednocześnie zdumiewająco skutecznych sztuczek.

W pierwszej kolejności musimy pogodzić się z tym, że w bardzo dużym stopniu płaski brzuch zależy od tego, co i jak jemy. Dieta jest obok ćwiczeń podstawą, warto więc sięgać po niezbyt duże posiłki - pięć, a nawet sześć razy dziennie, dobrze jest przy tym pamiętać o tym, aby każdemu z nich towarzyszyła porcja owoców lub warzyw. Szczególnie wartościowe są w tym kontekście jogurty posiadające żywe kultury bakterii, te bowiem nie tylko znakomicie smakują, ale również pomagają w utrzymaniu w równowadze flory jelitowej ograniczając jednocześnie produkcję gazów i zapobiegając wzdęciom. Ciekawym pomysłem jest też picie naparów przygotowanych zarówno z mięty i rumianku, jak i z kopru, jeśli zaś mamy skłonność do wzdęć, pomóc mogą nam ziołowe preparaty łagodzące.

Jeśli nasz brzuch jest naprawdę daleki od ideału, wcale nie musimy wszystkim tego pokazywać. Z pomocą przychodzi nam bielizna korygująca, która może ćwiczenia na talię​skutecznie go kryć, a jednocześnie przyczyniać się do wyszczuplenia bioder. Wysokie figi nie tylko tuszują wypukłości, ale również sprawiają, że bardziej widoczna staje się talia. Warto zainteresować się również gorsetem, który znakomicie kryje kształty, którym daleko do regularności. Bielizna korygująca to jednak wyłącznie rozwiązanie tymczasowe.

Jeśli chcemy, aby nasze wysiłki mające na celu cieszenie się płaskim brzuchem, przyniosły oczekiwane rezultaty, w pierwszej kolejności powinnyśmy zastanowić się nad tym, jak wytrenować mięśnie brzucha. Najlepszym rozwiązaniem wydają się w tym kontekście klasyczne brzuszki wymagające od nas położenia się na podłodze, ugięcia nóg w kolanach i oparcia dłoni na karku z szeroko rozstawionymi łokciami. W takiej pozycji należy wykonać wdech, aby na wydechu unieść lekko głowę dbając jednocześnie o to, aby mięśnie brzucha były spięte. Ćwiczenie tego typu może być przez nas modyfikowane tak, aby jego wykonywanie nie znudziło się nam. Dobrze jest też pamiętać o treningu dolnego odcinaka mięśnia prostego. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest wykonywanie brzuszków odwrotnych. Czasem płaskiemu brzuchowi pomagają też… buty na obcasie. Nie poleca się ich ciągłego noszenia, gdy jednak je zakładamy, wciąganie brzucha jest częstym odruchem.

Zobacz także