9 mar 2017

Dieta na płaski brzuch

Uzyskanie płaskiego brzucha za pomocą diety pudełkowej wcale nie musi być specjalnie skomplikowane i trudne. Najważniejsze jest unikanie produktów, które określa się mianem zakazanych. Do tego konieczne jest wdrożenie odpowiedniego programu ćwiczeń, ponieważ bez tego nie ma sensu na jakiekolwiek sukcesy. Jak zatem zabrać się do walki o płaski brzuch?

Ważne jest to, że dieta na płaski brzuch nie będzie wymagała od nas wielkich wyrzeczeń. Trzeba będzie tylko unikać potraw tłustych i tych bardzo słodkich, wzdymających. Absolutnie konieczne będą ćwiczenia, ponieważ bez nich nawet najlepsza dieta nic nie da.

Podstawowe zasady diety  - catering dietetyczny​

Ważnym elementem diety są jogurty z żywymi kulturami bakterii, które będą pomagały w odbudowie naszej flory jelitowej i będą wspierać właściwą przemianę materii. Trzeba też zrezygnować z mocno solonych potraw, które będą zatrzymywać wodę w organizmie. W celu unikania wzdęć trzeba też unikać fasoli, grochu i płaski brzuch dieta​innych wzdymających warzyw. Na tej samej zasadzie trzeba zrezygnować napojów gazowanych. Co ciekawe, ssanie karmelków i żucie gumy do żucia to też złe nawyki, ponieważ powodują połykanie powietrza.

Przydatne mogą być za to zioła przyśpieszające trawienie i łagodzące wzdęcia, na przykład pieprz i majeranek. Wskazane są napary z mięty, rumianku i kopru, a wszystkie wzdęcia warto zwalczać odpowiednimi farmaceutykami.

Zmiany w diecie

Nasza dieta powinna stać się znacznie bardziej uboga w węglowodany, czyli przede wszystkim w cukier i słodycze, a także białe pieczywo i bardzo słodkie owoce. Unikamy także tłuszczu. Zwiększamy za to ilość błonnika poprzez kasze, gruboziarniste pieczywo oraz surowe warzywa i owoce.

Białko powinno być w naszej diecie możliwie chude, czyli pochodzić z mięsa gotowanego lub z ryb. Posiłki powinny być możliwie małe, ale częste, nie rzadziej niż raz na 3 godziny. Dobrze jest mieć określone pory jedzenia posiłków. Wszystko trzeba popijać dużymi ilościami wody, co najmniej 6-8 szklanek dziennie. Powinna to być mineralna woda niegazowana o średniej zawartości minerałów. Szukaj zdrowych produktów w ulotce Lidl.

Zobacz także